Regenerating Anti Age Cream

34.00

Designed to maximize the natural power of precious Immortelle essential oil in a base of Argan, Jojoba, Walnut and Carrot oils, keeping your skin look young, healthy and radiant.

Categories: , , Tags: , , Product ID: 711

Description

Designed to maximize the natural power of precious Immortelle essential oil in a base of Argan, Jojoba, Walnut and Carrot oils, keeping your skin look young, healthy and radiant.

Primary benefits:

 • stimulates cell renewal
 • deeply nourishing
 • deeply moisturizing and hydrating
 • anti-oxidant (contains Vit. E)
 • anti-inflammatory
 • strengthen and firms the skin
 • reduce the appearance of wrinkles

Your skin will love it!

~~~~~~~~~~

Krem Rigjenerues

Eshtë krijuar për t’i dhënë fuqinë natyrale vajit të jashtëzakonshëm esencial Immortelle, të cilit i bashkohen vajrat bazë të arganit, jojoba, arrës dhe karrotës, për t’i dhënë lëkurës suaj hidratimin, pamjen e shëndetshme dhe shkëlqimin mëse të bukur.

Vlerat kryesore:

 • stimulon rigjenerimin e qelizave
 • ushqyes
 • hidraton lëkurën dhe ruan lagështinë
 • anti – oksidant (përmban vitaminë E)
 • anti – inflamues
 • forcon dhe tonifikon lëkurën
 • redukton dukjen e vijëzave

Lëkura jote do ta dashurojë!

Additional information

Weight 70 g

Ingredients

Ingredients: Helichrysum Hydrosol (hydrosol immortelle), Cera Alba (beeswax/dylle blete), Aloe Barbadensis (aloe vera), Argania Spinosa (Argan oil/vaj argani), Simmondsia Chinensis (jojoba oil/vaj jojoba) Daucus Carota Macerated (carrot oil/vaj karrote), Juglans Regia (walnut oil/vaj are), Tocopherols (vitamine E). Essential oil:Helichrysum Italicum(immortelle).

Usage

Cautions: Always check for skin irritation when using essential oils. Avoid contact with eyes. Keep out of reach of children. Store away from direct light and heat. Once opened, best used within 6 months.

Kujdes: Vajrat esencialë mund të shkaktojnë irritim lëkure. Evitoni kontaktin me sytë. Të mbahet larg fëmijëve. Ruhet ne vende të freskëta dhe jo me shumë dritë. Mundësisht të përdoret brenda gjashtë muajve nga data e hapjes.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Regenerating Anti Age Cream”

Your email address will not be published.